čtvrtek 16. října 2014

Návod na vlastní kytičky

Konečně se mi podařilo vložit další blog od Míši - MS Design...


Miluji zdobení scrapbookových výrobků kytičkami, ale přiznejme si to, není to zrovna nejlevnější záležitost.

Někde jsem zahlédla návod na výrobu vlastních kytiček, přiznám se, že jsem si to neuložila, ale návod jsem vyzkoušela a ráda se o něj s vámi podělím.

1. Vyřežeme si kytičky, nejlépe na Big shotu, a připravíme si misku s vodou, do které dáme barvu dle našeho přání. Výsledná barva je vždy o něco světlejší, takže se nebojte dát barvy více a pořádně rozmíchat. Do kytiček si udělejte dírky, pokud je šablona nemá nebo je děláte ručně.

2. Kytičky celé namočíme do vody, vyndáme na papír nebo ubrus a necháme uschnout. Pro výraznější kraje si můžeme dát trochu barvy na prsty a přejet okraje kytiček.

3. Okraje kytiček stočíme kulatým nástrojem. Můžeme použít tužku, velkou jehlu, cokoliv co máte po ruce.
4. Na kousek drátku si připevníme korálky. Vezmeme si 3 kytičky, prostrčíme korálek s drátkem a kytičku „namuchláme“ do tvaru který chceme, aby ve výsledku měla. Necháme uschnout.
5. Drátek vespodu zakroutíme a ustřihneme, aby se nám kytičky dobře lepily na rovné plochy. Můžeme pro jistotu drátek ke spodní části kytičky přilepit glossy. A už si jenom vybereme, co kytičkami ozdobíme
Krásné tvoření!!

MS Design3 komentáře:

 1. Naprosto skvělý návod. Moc díky, určitě vyzkouším ;-) Se scrapbookem teprve začínám, ale miluji podobné návody na různé vychytávky a zlepšováky. Můžu se zeptat, jaký papír používáte? Díky ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, moc děkujeme. Jsme rádi, že se návody líbí. Kytičky jsou vyráběné z papíru gramáže cca 190g/m2.

   Vymazat
  2. Mockrát děkuji a budu se těšit na další zajímavé nápady a návody.

   Vymazat